Blundstone 565 Kids Rustic Brown
€129.95
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
Item Details
Item Number: 0394-22-26979
| Closure: | Elasticated |
|---|---|
| Gender: | Boys, Girls |
| Heel Height: | 1.5 cm |
| Shaft Height: | 14 cm |
| Shaft Width: | 8 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits true to size |
| Material: | Leather / Greased |
| Lining: | Leather / Textile |
| Removable Insole: | Yes |
| Outsole: | Rubber |
| Insole: | Synthetic |