Di Lauro Janine Black
€189.95
€113.97
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
- Customer Reviews 9.5/10
Item Details
Item Number: 0274-11-46324
Di Lauro Janine high boot for women in black. The Janine has been a bestseller from the Di Lauro collection for years. This version of the Janine boot is made of leather.
| Gender: | Women - |
|---|---|
| Heel Height: | 3.0 cm |
| Shaft Height: | 43 cm |
| Shaft Width: | 15 cm measured flat, 17 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits small to size |
| Material: | Leather |
| Lining: | Leather |
| Removable Insole: | No |
| Outsole: | Rubber |
| Insole: | Leather |