Di Lauro Nayla Ebony Brown
€229.95
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
- Customer Reviews 9.5/10
Item Details
Item Number: 0273-22-46315
Di Lauro Nayla long boot for women in Ebony Brown. The Nayla is a versatile boot made of suede. The shaft is 40 cm long and features both an elastic insert and a zipper. The 4.5 cm heel gives it a both rugged and feminine look.
| Closure: | Zipper |
|---|---|
| Gender: | Women - |
| Heel Height: | 4.5 cm |
| Shaft Height: | 40 cm |
| Shaft Width: | 18 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits true to size |
| Material: | Suede |
| Lining: | Textile |
| Removable Insole: | No |
| Outsole: | Rubber |
| Insole: | Leather |