Miss Behave 18525-26 Dark Brown
€159.95
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
- Customer Reviews 9.5/10
Item Details
Item Number: 0274-22-50867
Miss Behave 4A231-22R tall boot in dark brown. Trendy boot with fold-over cuffs, crafted from soft suede with a comfortable rubber-like sole. The boot features a wide shaft, making it easy to put on and take off.
| Gender: | Women - |
|---|---|
| Heel Height: | 4.0 cm |
| Shaft Height: | 26 cm |
| Shaft Width: | 16 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits true to size |
| Material: | Suede |
| Lining: | Leather / Suede |
| Removable Insole: | No |
| Outsole: | Tunit |
| Insole: | Leather |