Miss Behave 4A231-22R Light Brown
€149.95
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
- Customer Reviews 9.5/10
Item Details
Item Number: 0274-77-50866
Miss Behave 4A231-22R tall boot in light brown. Dressy western style boot crafted from soft suede with a comfortable rubber-like sole. The boot features a zipper, making it easy to put on and take off.
| Closure: | Zipper |
|---|---|
| Gender: | Women - |
| Heel Height: | 3.0 cm |
| Shaft Height: | 40 cm |
| Shaft Width: | 19 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits true to size |
| Material: | Suede |
| Lining: | Suede |
| Removable Insole: | No |
| Outsole: | Tunit |
| Insole: | Terry Cloth |