Miss Behave Yvonne Black
€169.95
€101.97
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
Item Details
Item Number: 0293-11-49027
Miss Behave Yvonne Boot in Black. Fashionable boot made of nubuck with a sloping shaft decorated with anthracite-colored metal studs. The boot has a sturdy high block heel and a rubber sole for extra comfort.
| Closure: | Zipper |
|---|---|
| Gender: | Women |
| Heel Height: | 6.0 cm |
| Shaft Height: | 21 cm |
| Shaft Width: | 15 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits true to size |
| Material: | Nubuck |
| Lining: | Leather |
| Removable Insole: | No |
| Outsole: | Rubber |
| Insole: | Leather |