Mjus P26307 Chocolate Brown
€229.95
€137.97
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
Item Details
Item Number: 0274-22-49481
Mjus Yaella long boot for women in brown. This long boot from Mjus is a timeless eye-catcher for your outfit. Crafted from high-quality leather with beautiful, deep color hues, it has a 7 cm heel and a 41 cm shaft. It features a zipper for easy on and off.
| Closure: | Zipper |
|---|---|
| Gender: | Women |
| Heel Height: | 7.0 cm |
| Shaft Height: | 41 cm |
| Shaft Width: | 19 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits true to size |
| Material: | Leather |
| Lining: | Textile |
| Removable Insole: | No |
| Outsole: | Rubber |
| Insole: | Leather |