Vivian Ray Ymani Beige
€179.95
€107.97
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
- Customer Reviews 9.5/10
Item Details
Item Number: 0293-77-49463
Vivian Ray Ymani Chelsea Boot for women in beige. This suede boot features classic elastic on the outside and is adorned with straps featuring gold-colored studs and a ring. The interior zipper and loop make the boot easy to put on and take off. The rubber sole provides extra comfort.
| Closure: | Zipper |
|---|---|
| Gender: | Women - |
| Heel Height: | 2.5 cm |
| Shaft Height: | 15 cm |
| Shaft Width: | 11 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits true to size |
| Material: | Suede |
| Lining: | Leather |
| Removable Insole: | No |
| Outsole: | Rubber |
| Insole: | Leather |