Di Lauro Silvy Black
€229.95
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
- Customer Reviews 9.5/10
Item Details
Item Number: 0272-11-46316
Di Lauro Silvy women's long boot in black. The Silvy is an elegant long boot with a 44 cm shaft. The boot has a pointed fit and a slim 18 cm heel. The boot closes with a zipper.
| Closure: | Zipper |
|---|---|
| Gender: | Women - |
| Heel Height: | 8.0 cm |
| Shaft Height: | 44 cm |
| Shaft Width: | 18 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits true to size |
| Material: | Suede |
| Lining: | Textile |
| Removable Insole: | No |
| Outsole: | Rubber |
| Insole: | Leather |