VIA VAI Gioia Stella 62282 01-1310 Brown
€219.95
- Free shipping with account*
- Free returns within 30 days*
- Shipped next business day with PostNL*
Item Details
Item Number: 0295-22-50058
VIA VAI 62282 Gioia Stella ankle boots for women in brown. These brown ankle boots elevate any look thanks to the sturdy block heel and pointed toe. The pleated effect gives the boots a little extra edge and the pull tabs complete the look. With Gioia Stella you give every look a edgy twist.
| Closure: | Zipper |
|---|---|
| Gender: | Women |
| Heel Height: | 5.0 cm |
| Shaft Height: | 18 cm |
| Shaft Width: | 12 cm measured flat |
| Size Fit: | Fits true to size |
| Material: | Leather |
| Lining: | Leather |
| Removable Insole: | No |
| Outsole: | Tunit |
| Insole: | Leather |